Search

Pomohli jsme vybavit IT technickou školu na Filipínách

Při pomoci českým dětem se nenecháme svazovat ani hranicemi ČR
adsf fsda

Při pomoci českým dětem se nenecháme svazovat ani hranicemi ČR

Naším heslem – aby všechny děti mohly studovat – se řídíme bez výjimek. A to i v tom případě kdy se jedná o děti žijící a studující mimo ČR.

Nyní jsme spojili síly s Poslaneckou sněmovnou, konkrétně nás kontaktovala paní poslankyně Romana Fischerová s otázkou, zda bychom mohli pomoci škole na Filipínách, kterou navštěvují také české děti.

Slavnostního předávání přímo na Filipínách se účastnili zástupci školy Talahid Elementary School a za Českou republiku to byl místopředseda Poslanecké sněmovny ČR, pan Ing. Jan Skopeček, Ph.d. a samozřejmě paní poslankyně Romana Fischerová, díky které celý tento krásný záměr mohl být uskutečněn.

Paní poslankyně je členkou výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Dále je členkou několika podvýborů, týkajících se školství a vzdělávání. Je tedy patrné, že stejně jako my v projektu, si uvědomuje důležitost vzdělání a my jsme rádi, že jsme společně s ní mohli pomoci i zde.

Škola se dlouhodobě potýkala s nedostatkem IT techniky  Naučit se správně používat IT techniku a umět se s její pomocí vzdělávat, je důležité nejen ve velkých městech. A tak se naše počítače dostaly až na Filipíny, na ostrov Bilirian, do vesničky Talahid. Nebyla to snadná cesta, ale stálo to za to. Děti i zástupci školy, měli z počítačů obrovskou radost. Od vedoucího odboru škol, pana Judella R. Lumpase EdD, jsme obdrželi Certifikát uznání, který nás moc potěšil.

I díky této spolupráci se nám potvrdilo, že když spojíme síly, můžeme pomoci i tam, kde by to jednotlivec dokázal jen stěží.

Pokud chcete podpořit náš projekt i Vy, podívejte se na naše stránky www.pocitacedetem.cz, kde získáte více informací o našich aktivitách. Každá pomoc se počítá!

Související články

Přihlášení